Provádíme kompletní dodávky laminátových , dřevěných třívrstvých a celomasivních podlah. Zajišťujeme komplexní podlahářský servis včetně vyrovnání podkladů a renovací schodů.

Naše služby

Komplexně provádíme dodávky dřevěných, laminátových a korkových podlah pro individuální zákazníky, stavební firmy při bytové a komerční výstavbě a architekty při realizaci projektů.

Zajišťujeme plný servis začínající širokým výběrem podlah v naší prodejně a vlastní realizaci s poskytnutím záručních lhůt 24 a 36 měsíců. Před realizací bezplatně navštívíme místo pokládky , posoudíme stav ,stanovíme postup prací a vypracujeme cenovou nabídku.

Samotné pokládce předchází , pokud je to nutné ,velmi důležitá činnost - vyrovnání betonových nebo dřevěných podkladů. Vyrovnávací práce slouží k přípravě podkladů před pokládkou tak, aby splňovaly kritéria pro zvolený typ podlah a systém pokládky. Podklady se penetrují a následně srovnávají speciálními vyrovnávacími hmotami a dále přebrušují a čistí.

Provádíme rekonstrukce starých již nepoužitelných podlahových konstrukcí s štěrkovými zásypy provádíme jejich demontáž a likvidaci a následnou novou montáž - dorovnání a nový záklop dřevotřískovými a OSB deskami.

K podlahám dodáváme soklové lišty masivní, dřevěné s vrchní dýhou a profilované MDF s folií. Pro zakrytí dilatační spáry mezi podlahami nebo jinými podlahovými krytinami se používají přechodové lišty - hliníkové lišty s různými profily pro specifická použití , které jsou opatřeny foliemi s dekorem podlahy nebo dřevěnou dýhou.

Tím naše nabídka nekončí – v případě olejovaných podlah zajišťujeme její pravidelnou obnovu, repasujeme poškozené dřevěné podlahy, dodáváme prostředky pro údržbu podlah. Pro ochranu podlah a zamezení zanášení nečistot do interiérů osazujeme čistící zóny a rohože.Jejich využití je při přímém vstupu do komerčních prostor, ale své uplatnění mají na terasách rodinných domů s přímým vstupem do obytných místností.

 
Laminátové podlahy

V posledních letech stále nejvíce využívaná podlahová krytina. Díky moderním výrobním technologiím tyto podlahy získávají vlastnosti, které dovolují prodlužovat životnost a použití až na 25 let v bytových prostorech. Laminátové podlahy jsou ideálním řešením pro rekonstrukce, při výměnách starých podlahových krytin za běžného bytového provozu, v novostavbách a komerčních prostorech.

K přednostem laminátových podlah patří zejména:

cena / široký výběr dekorů a provedení / tvrdost vrchní nášlapné vrstvy ( v odolnosti se řadí mezi dřevěné podlahy a keramickou dlažbu ) / možnost bezprostředního používání po pokládce / čistý proces prací bez zvýšené prašnosti / ideální pro pokládku na podlahové vytápění / nízká skladebná výška podlahy / rychlá technologie pokládky / možnost lokálních renovací speciálními tvrdými vosky.

Nevýhodou těchto podlah v srovnání s dřevěnými podlahami je vyšší kročejová hlučnost a studenější povrch. Tyto neduhy se dají řešit velmi efektivně použitím speciálních zvukově a tepelně izolačních materiálů, které se vkládají mezi podklad a podlahu. Další nevýhodou je při zcela zničeném povrchu běžným používáním nemožnost renovace. Pokud si ale srovnáte prvotní investici do laminátových podlah a jejich životnost, je jejich případná výměna v budoucnosti pořád ekonomicky zajímavá.

odkaz do galerie

 
Dřevěné třívrstvé podlahy

Dlouhodobě používaný podlahový systém s skladbou tří vrstev dřeva v lamelových dílcích nabízí velký výběr dřevin v deskových nebo parketových provedeních od evropských dřevin – Dub, Buk, Třešeň, Javor , Jasan, Olše.. atd až po moderní exotické dřeviny – Bambus, Jatoba, Iroko, Mahagon, Merbau, Teak, Hevea, Ironwood, Kokosová palma a další.
Do této kategorie patří také zámecké kazetové parkety.
Podle vzhledu a jakosti dřeva vrchní nášlapné vrstvy se většina z nich rozděluje do jakostních tříd. Nejkvalitnější jakostí se vyznačují dřeviny s minimálním počtem suků a střídáním tmavých a světlých odstínu, další třídou jsou dřeviny, u kterých je v určitém procentu povolen výskyt suků a větší barevná rozdílnost, v poslední třídě naleznete více suků a velké barevné rozdíly.
Svoji konstrukcí tyto dřevěné podlahy umožňují pokládku na podlahové topení , zachovávají si své vlastnosti a vzhled díky možným renovacím , jsou vysoce stabilní a netvoří se mezi lamelami spáry jako u masivního dřeva, životnost se pohybuje v závislosti na míře používání do 40 let při bytovém provozu . Povrch lamel může být lakovaný nebo napuštěný oleji s tvrdými vosky.
Podlahy se pokládají na podkladové podložky systémem plovoucích podlah nebo se lepí přímo k podkladu a to dřevěnému nebo betonovému.

Podlahy jsou ideálním řešením v bytové zástavbě, při výměnách starých podlahových krytin za běžného bytového provozu, kdy rozhoduje rychlost a čistota pokládky , v novostavbách díky své stabilitě a také v komerčních prostorech s menším zatížením jako kanceláře, hotelové pokoje, prodejny s reprezentativním vybavením.

K přednostem dřevěných třívrstvých podlah patří zejména:

široký výběr vrchních dýh a provedení / možnost bezprostředního používání po pokládce / čistý proces prací bez zvýšené prašnosti / ideální pro pokládku na podlahové vytápění / konstrukčními vlastnostmi velmi dobře reaguje na změny vlhkosti a teplot bez vytváření spár mezi jednotlivými lamelami / nízká skladebná výška podlahy / rychlá technologie

pokládky / možnost lokálních a celoplošných renovací

Nevýhodou v srovnání s masivními dřevěnými podlahami je omezená životnost daná sílou vrchní dřevěné dýhy.

odkaz do galerie

 
Dřevěné masivní podlahy

Pod tímto názvem si většina vybaví tradiční parketové podlahy složené z dubových nebo bukových vlysů složených do stromečku nebo do vazby. My však ve větší míře reagujeme na současný design a upřednostňujeme velkoformátové masivní parkety a celomasivní prkna v různých šířkách a délkách lamel. Takto lépe vyniká kresba dřeva a při větším překrytí ve vazbě se podlaha stává více stabilnější.
Masivní podlahy nabízíme v evropských dřevinách – Dub, Buk, Třešeň , Javor, Olše, Ořech ..atd. a exotických dřevinách - Bambus, Kempas, Jatoba, Teak, Merbau , Ironwood Ipé a mnoho dalších.

Exotické dřeviny jsou tvrdší než evropské, lépe si zachovávají objemovou a tvarovou stálost. Podlahy se lepí k betonovým nebo dřevěným podkladům a následně se povrchově upravují broušením a lakováním nebo napouštěním oleji s tvrdými vosky. Využíváme našich dlouholetých zkušeností k tomu ,abychom co nejvíce zabránily deformacím dřeva a tvorbě spár , používáme speciální stálopružná lepidla s vysokou pevností v tahu a vybíráme co nejkvalitnější produkty od renomovaných výrobců.
Životnost masivních podlah závisí na míře zatížení a četnosti renovací i takto je ze všech podlahových krytin nejdelší - desítky let .

Podlahy jsou ideálním řešením v bytové zástavbě a také komerčních prostorech s velkým zatížením jako jsou kanceláře, prodejny, hotely, restaurace apod.

K přednostem dřevěných masivních podlah patří zejména:

široký rozsah použití / dlouhá životnost / originalita / dobré tepelně izolační vlastnosti / možnost lokálních a celoplošných renovací

K nevýhodám patří:

časově náročnější proces prováděných prací / přísnější kriteria na vlhkostní podmínky v místě pokládky / zvýšené nároky na jakost podkladových betonových povrchů

odkaz do galerie

 
Renovace schodů

Renovaci betonových schodišť provádíme obložením schodnic a podschodnic – laminátovými podlahami , dřevěnými třivstvými podlahami a masivními dubovými spárovkami.

Původní betonové schody připravíme pro následné práce srovnáním a broušením. Všechny typy podlah lepíme speciálním lepidlem a tím získáváme nové velmi stabilní dřevěné nebo laminátové obklady betonových schodů . U schodů obložených laminátovou podlahou používáme hliníkové schodové hrany s dýhou nebo folií, schody obložené dřevěnou třívrstvou podlahou mají schodové hrany z masivního dřeva.

Takto renovovaná schodiště získají reprezentativní vzhled a stanou se dominantou v interiéru.

odkaz do galerie

 
Dřevěné podlahy v koupelně

V současných moderních interiérech se podlahy koupelen řeší také použitím dřevěných materiálů.
Dřevěné podlahy jsou oproti klasické keramické dlažbě vzhledově zajímavější a pro nášlap příjemnější a teplejší.

Pro dodávky se používají výhradně exotické dřeviny v třívrstvém provedení , které díky svému původu lépe reagují na zvýšenou vlhkost, která v prostorech vzniká. Při pokládkách využíváme našich znalostí a tím eliminujeme možná poškození vodou.

Při běžném provozu je pak samozřejmě nutné dbát na správnou údržbu a zvýšenou péči o dřevěnou podlahu.

 
webdesign by
KAMARUMAH®